Darmowe programy do ściągania filmów i muzyki

Chcesz pobrać z sieci nowy film lub album? Możesz skorzystać z wielu możliwości, w tym z najbardziej popularnej obecnie sieci wymiany plików p2p. Zasoby w sieciach p2p udostępniane są przez użytkowników sieci na zasadzie wymiany plików. Żeby móc z tych zasobów korzystać, konieczne jest zainstalowanie odpowiedniego programu. Poniżej przedstawiam listę darmowych programów do ściągania filmów, muzyki i gier. Korzystając z tych programów musisz jednak pamiętać o prawach autorskich twórców filmów i muzyki. Pamiętaj, że nielegalne udostępnianie i pobieranie plików chronionych prawem autorskim jest sprzeczne z prawem.

Ares.
Pozwala na pobieranie i udostępnianie plików muzycznych, filmowych oraz programów w sieci P2P. Obsługuje również sieć BitTorrent. Pobierane pliki mogą być podglądane dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi. Programy umożliwia także rozmowę w formie chatu z innymi użytkownikami sieci oraz odtwarzanie radia internetowego.

BearShare.
Bardzo popularny program do wymiany plików filmowych i muzycznych w sieci P2P. Nowa wersja (8.0 i nowsze) jest wolna od oprogramowania spyware i adware i zapewnia użytkownikowi ochronę przed zawirusowanymi plikami. Program posiada również możliwość wysyłania wiadomości do innych użytkowników.

BitComet.
Popularny i prosty w obsłudze klient sieci BitTorrent. Umożliwia pobieranie muzyki i filmów w obrębie sieci BitTorrent, posiada opcję ograniczenia transferu plików wysyłanych innym użytkownikom, jest całkowicie wolny od oprogramowania spyware.

BitTorrent.
Bardzo prosty w obsłudze klient sieci BitTorrent. Umożliwia pobieranie i udostępnianie plików muzycznych i filmowych, definiowanie transferu dla plików pobieranych i wysyłanych, przerywanie i wznawianie pobierania.

uTorrent.
Prosty w obsłudze i nie obciążający pracy systemu klient sieci BitTorrent. Program zajmuje bardzo mało miejsca na dysku i nie wymaga instalacji, gdyż uruchamia się bezpośrednio z pliku. Umożliwia pobieranie muzyki i filmów w obrębie sieci BitTorrent i ustalanie dla każdego z nich osobnego transferu.

eMule.
Bardzo popularny program do wymiany plików w sieci eDonkey. Każdy plik jest w trakcie pobierania sprawdzany i w razie potrzeby naprawiany, co umożliwia wyeliminowanie w nim błędów. Program posiada opcję podglądu nie pobranych do końca plików oraz komunikację z innymi użytkownikami sieci.

Kazaa Lite.
Doskonały program do pobierania muzyki i filmów z Internetu. Wyszukiwać pliki można zarówno w przeglądarce, jak i w samej aplikacji. W pierwszym przypadku dostępna jest jedynie opcja pobierania plików, zaś żeby udostępnić je innym użytkownikom konieczne jest uruchomienie Kazaa. Program jest pozbawiony oprogramowania typu adware i spyware.

Pobierz Program do ściągania filmów za darmo.