Opera

Opera to popularna przeglądarka internetowa, która stanowi skuteczną konkurencję dla takich marek jak Internet Explorer czy Mozilla Firefox. Jej twórcy twierdzą, że jest ona najszybsza i najbezpieczniejsza na świecie. Mamy w tej aplikacji wszystkie funkcje, jakie potrzebne są do przeglądania sieci i które znamy także z innych przeglądarek. Zapamiętywanie haseł, otwieranie wielu stron w zakładkach jednego okna, a także ich podgląd – wystarczy najechać nad zakładkę i wyświetla się miniatura strony. Download Opera zajmuje kilka chwil, ponieważ plik instalacyjny ma 12 MB. Instalacja przebiega błyskawicznie i zaraz po niej możemy wędrować po niezliczonych stronach sieci.

Opera download pozwala także na automatyczne odtworzenie zamkniętej niespodziewanie sesji, sprawdzanie pisowni w 48 językach – jest i polski – oraz możliwości sporej personalizacji. Mamy tu też możliwość wykonywania akcji za pomocą gestów wykonywanych myszką. Opera ma także własnego klienta pocztowego – Opera Mail – który pozwala na łatwe odbieranie, przeglądanie i porządkowanie wiadomości. Nie brak też czytnika kanałów RSS, dzięki czemu możesz sprawdzać nowości na swoich ulubionych stronach bez konieczności wchodzenia na nie!

Jednak to jeszcze nie koniec zalet tej przeglądarki. Prócz licznych funkcji dostępnych standardowo w aplikacji, możemy zmieniać także jej wygląda na dziesiątki sposobów. Wszystko dzięki skórkom. Po wpisaniu do wyszukiwarki frazy „Opera skins” otrzymamy setki linków do skórek, które mogą pomóc nam w ustawieniu aplikacji tak, jak chcemy. Pobierz przeglądarkę Opera i sam zobacz jej rozliczne możliwości, które można dodatkowo poszerzyć dzięki olbrzymiej liczbie dodatków.

Operę wydano na wszystkie systemy operacyjne. Mamy więc wydanie Opera pod Windows 7, Vista i XP. Jest także edycja przeglądarki Opera pod Linux. Także dla Mac Opera jest jak najbardziej użyteczna. Każde kolejne jej wydanie przynosi nowości i ulepszenia, tak więc najlepiej pobrać właśnie tą, najnowsza wersję, z której usunięto już wszystkie błędy znalezione w poprzednich odsłonach. Oczywiście sama Opera, jak tez i wszystkie do niej dodatki są całkowicie darmowe.

Dodaj komentarz